V okviru programa Zdravje v vrtcu, ki je podprt s strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ), v šolskem letu 2020/21 nadaljujemo z aktivnostmi, ki v okolju vrtca promovirajo in krepijo zdravje otrok in zaposlenih ter prispevajo k dobremu počutju vseh.

V predšolskem obdobju si otroci pridobijo izkušnje, stališča in vzorce vedenja, ki jih večinoma obdržijo vse življenje. Zato je pomembno, da v vrtcu oblikujemo zdravo in varno okolje, ki pozitivno vpliva na počutje in zdravje otrok. Pri otrocih razvijamo zdrave navade in zdrav način življenja. Zavedamo se, da vzgoja v zgodnjem obdobju in zgled odraslih, tako vzgojiteljic kot staršev, izjemno vplivata na razvoj otrokovega zdravega načina življenja.

Rdeča nit projekta v šolskem letu 2020/21 je POČUTIM SE DOBRO 2.

POROČILA O IZVEDENIH AKTIVNOSTIH V ŠOLSKEM LETU 2020/21:

SKUPINA ZVEZDICE

SKUPINA SNEŽINKE