Namen programa je razviti in okrepiti zmožnosti vrtcev za oblikovanje okolij, ki postavljajo zdravje kot pomembno vrednoto in si prizadevajo ustvariti pogoje za dobro zdravje ter krepijo sposobnosti posameznika za ohranjanje in izboljševanje zdravja.

Projekt je usmerjen na vse ciljne skupine v vrtcu (otroci, starši, delavci) in okolico, da se vsakodnevno odločamo za zdravnačin življenja na vseh področjih, ki vplivajo na kakovost zdravja.

Upoštevali bomo dejavnike za ohranjanje zdravja otrok (zdrava prehrana, gibanje, zdravo okolje in skrb zase) in tako skupaj s starši skrbeli za zdravje otrok in preprečevanje širjenja bolezni. Z različnimi dejavnostmi bomo poskušali otrokom predstaviti in približati čim bolj zdrav način življenja in jim pokazati, da je »zdravo« lahko tudi zabavno.